Praca w ramach pierwszego w Ł-ITD doktoratu wdrożeniowego dotyczyć będzie technologii wytwarzania niskoemisyjnych biotworzyw z ukierunkowaniem na ustalenie najkorzystniejszych parametrów technologicznych procesu produkcyjnego. Zastosowane będą alternatywne dla wiórów drzewnych surowce lignocelulozowe. Podjęte działania będą zgodne z zasadami gospodarki cyrkulacyjnej, a także przyczynią się do oszczędności zasobów pełnowartościowego drewna z lasu.
Promotorem pracy jest dr hab. inż. Tomasz Rogoziński, prof. UPP z Katedry Meblarstwa na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a Promotorem pomocniczym dr inż. Dominika Janiszewska z Łukasiewicz - Instytutu Technologii Drewna.
Gratulujemy!
Celem programu MNiSW „Doktorat wdrożeniowy” jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich oraz wprowadzenie możliwości kształcenia uczestnika studiów doktoranckich we współpracy z zatrudniającym go przedsiębiorcą (lub innym podmiotem).